trende

Sünnet Düğünü Organizasyonu

01.07.2022
Sünnet eğlencesi
Sünnet Düğünü
Sünnet Düğünü Organizasyonu

Biz Müslümanlar arasında Hz. İbrahim (as) ile başlayan sünnet geleneği günümüze gelene kadar her toplumda farklı bir şekilde kutlanmakta ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Osmanlılarda sünnet düğünlerinde öne çıkan etkinliklerin başında halat yürüyüşü gibi akrobasi sporlarının yanına salıncaklar ve süslü arabalar yerleştirildi. Sünnet töreninin en belirgin özelliklerinden biri ağaç şeklinde meyveler ve lezzetli otlarla süslenmiş tatlılar olan Nahl’ın havuzu simgeleyen çimlerin arasına konması ve üzerine tüm tatlıların konulmasıdır. Tören sonunda katılımcılara dağıtıldı.

Sünnet çocuğumuz mehter marşı eşliğinde, büyük ve görkemli sünnet tahtının üstünde, dört adet yeniçeri askeri tarafından taşınarak sünnet alanına getirilir ve çocuğumuz sünnet düğünü alanında gezdirilerek davetliler selamlanır. Ayrıca sünnet çocuğu davetlilere alkışlattırılır. 

Sünnet etkinlikleri evlerde, salonlarda veya belediye merkezlerinde düzenlendiği gibi büyük organizasyonlar ve düğünler şeklinde de düzenlenmektedir.

İyi bir organizasyon firması ile çalışarak hem zamandan tasarruf edip oğlunuzun sünnet düğünü hazırlıkları ile ilgilenebilir aynı zamanda profesyonel bir ekip sayesinde düşündüğünüzün aksine bütçenizi daha az zorlamış olursunuz.

Sünnet eğlencesi

İster açık hava sünnet organizasyonu seçeneklerinde olsun, ister evde sünnet organizasyonunda hiç fark etmez, sünnet eğlenceleri her mekân ve zamanda bir organizasyonunun merkezinde yer almaktadır.

İslami sünnet düğünü organizasyonu dini inancına uygun bir etkinliği hayata geçirmek isteyen aileler tarafından tercih edilen bir konsepttir. Muhafazakar aileler tarafından çocukları için sıklıkla tercih edilen İslami sünnet düğünü ülkemizde hala popülerdir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Fulya Organizasyon
Fulya Organizasyon
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?